Trasy na nordic walking > Porubským lesem

Porubským lesem

Délka trasy: 7 km, převýšení: 124 m

Autor trasy:
Mirka Chromiakova

Porubský les v Ostravě, známý i jako Les u Myslivny, je plný různých pěšinek a cestiček, širších i úzkých, jehličnato-listnantý les je velmi dobře udržován, stezky jsou čisté a vždy průchodné a dá se tudy chodit skoro nekonečně.

Vyznačená trasa začíná i končí na parkovišti ulice Studentská, u kolejí studentů VŠ, je zde i točna autobusů č. 20, 37, 54. Cestou míjíme workoutové hřiště, vhodné i ke cvičení s hůlkami či cvičgumami, několikrát po krásných dřevěných mostcích překročíme potůčky, vlévající se poté do říčky Porubky, odbočíme okolo Hvězdárny a planetária Ostrava. Lekci si často zpestříme 900 m dlouhým Oherovým běžeckým okruhem, kde se na písčito-pilinovém měkkém povrchu skvěle trénuje technika NW, pak máme na trase několik prudších úseků dolů i nahoru krátkými kopečky okolo Slunečních hodin, Letního koupaliště a Porubské Myslivny a přes polní cestu se vracíme zpět na parkoviště.

Při pravidelných středečních ranních lekcích jsme tu většinou jen my, srnky, divočáci a množství lesního ptactva, odpoledne, kdy máme pravidelnou čtvrteční lekci, už tu bývá poměrně rušno, pejskaři, rodiny s dětmi, výletníci, běžci, cyklisti, v sezoně je pak hospůdka doslova v obležení. Z polní cesty jsou úchvatné výhledy na celé Beskydy.

Vlastnosti trasy Porubským lesem

Terén
Lesní stezky, pěšinky, krátké prudší kopce, polní cesta
Značení
Mimo značky
Vhodné pro
Nordic walking, pěší, kolo, běh

Výškový profil trasy

Praktické informace

Parkování na ulici Studentská u kolejí VŠ, točna autobusů 20, 37, 54.

Fotogalerie z trasy