Trasy na nordic walking > Odlochovice - Roudný

Odlochovice - Roudný

Délka trasy: 9,3 km, převýšení: 120 m

Autor trasy:
jana.petranova

Trasa začíná u zámku Odlochovice, dále vede po červené turistické značce do obce Zvěstov. Tato část je zároveň vedena jako cyklostezka a má pevný asfaltový povrch. Tuto část trasy je možné projít po neznačené cestě lesem, která vede částečně souběžně s označenou turistickou trasou a částečně po louce (stále se je třeba držet směr Zvěstov). Ve Zvěstově projdeme kolem zámku (aktuálně probíhá jeho obnova) a po neznačené zpevněné polní cestě pokračujeme vpravo směrem do obce Roudný. Po cestě se můžeme kochat výhledy na Malý a Velký Blaník. Dojdeme až na začátek obce Roudný, projdeme obcí a na jejím druhém konci odbočíme vpravo na trasu zelené turistické značky, která nás dovede zpět až k zámku Odlochovice. Půjdeme příjemnou lesní a polní (luční) cestou, lemovanou nejprve březovou alejí a od Šlapánova, od kapličky sv. Vojtěha, pak alejí lipovou s výhledy na obec Odlochovice a Ratměřice.

Vlastnosti trasy Odlochovice - Roudný

Terén
nenáročný, zpevněný povrch (asfalt), měkký povrch (lesní a polní cesty)
Značení
turistická značka (červená), neznačená cesta, turistická značka (zelená)
Vhodné pro
nordic walking, běh, horské kolo, rodiny s dětmi

Výškový profil trasy

Praktické informace

Parkování – auto je možné zaparkovat přímo před zámkem Odlochovice nebo kdekoliv v obci

Zámecká kavárna Odlochovice – provozována ICSS Odlochovice, otevřeno má denně v odpoledních hodinách mimo pondělí. Nabízí teplé i studené nápoje, zákusky, poháry, rychlé občerstvení v podobě smažených hranolek, sýra, bramboráků, pečených palačinek apod.. Posedět můžete uvnitř kavárny nebo venku na nádvoří zámku či kdekoliv v parku.

Kaple sv. Jana Nepomuckého –  součást areálu a parku zámku Odlochovice. Není veřejnosti volně přístupná, ale u obsluhy Zámecké kavárny lze požádat o klíč a prohlédnout si ji i uvnitř.

Zajímavosti na trase

Zámek Odlochovice, slouží pro poskytování sociálních služeb. Je obklopen parkem v anglickém stylu, který je celoročně přístupný veřejnosti. V přízemí parku poskytovatel sociálních služeb ICSS Odlochovice provozuje Zámeckou kavárnu.

Hasičské muzeum Odlochovice

Zámek Zvěstov

Fotogalerie z trasy