Nordic Walking Point je autorský projekt Miroslava Miry, který od roku 2009 vzdělává, certifikuje a sdružuje instruktory Nordic Walking v České republice.

Instruktoři NWP propagují Nordic Walking jako efektivní formu cvičení pro zlepšení kondice a podporu zdravého aktivního životního stylu. Proto pořádají programy kondiční chůze s holemi pro začátečníky, pokročilé i sportovce tak, aby se Nordic Walking šířil mezi širokou veřejnost.

Na otázku, kterou si možná kladete i vy („Proč se stát instruktorem Nordic Walking Point“), vám níže odpoví sami instruktoři.

Veronika Peterková

Nordic Walking Point si zakládá na kvalitě. Svých kurzů, svých instruktorů, své další péče o instruktory i klienty.

Instruktoři již na svém startu absolvují svým obsahem ten nejintenzivnější instruktorský kurz Nordic Walking v ČR. Proto se koná pouze jednou za rok a je pro malý počet účastníků.

Instruktorům na jejich podnikatelském startu pomáhá celá síť instruktorů – svými radami, vědomostmi, zkušenostmi podporou.

Nordic Walking Point nabízí instruktorům další vzdělávání i pravidelná online setkání, kde se dozví novinky, odpovědi na své otázky, najdou podporu ve své nejistotě i pochvalu za své úspěchy.

Společná propagace, ať už na webu NWP, sociálních sítích nebo formou poskytnutí šablon propagačních materiálů pomůže při zviditelnění instruktora i nabírání klientely.

Aktivní instruktoři, kteří mají zájem růst, mají možnost – účastí na kurzech a akcích pořádaných Nordic Sports, mohou být součástí užšího týmu Nordic Walking Point, který se stará o samotnou organizaci NWP, jsou zváni do livestreamů k rozhovorům, které jsou osvětou pro širokou veřejnost.

Instruktoři se vzájemně inspirují v práci s klienty, ať už na společných setkáních a v interní facebookové skupině. Vymýšlí nová cvičení s holemi, technické vychytávky i další zpestření lekcí.

K dispozici jsou další bonusy v podobě slevy na Nordic Walking hole pro klienty, partnerství s obchody s dalším vybavením, a možnost dalších výhod u partnerů Nordic Walking Point.

A co mám na Nordic Walking Point přeci jen nejradši? Fér komunikaci, společnou podporu, přátelství a spolupráci s dalšími instruktory, kteří se neváhají propojit do větších projektů.

Vzájemná inspirace instruktorů

Hana Běhalová

NWP spojuje krásné tvůrčí lidi. Každý instruktor je jedinečný. Každý má jiný přístup a jiný pohled na věc. A to je dobře. I naši klienti jsou každý jiný a mají jiné potřeby. Takže každý hrnec si najde tu svou pokličku, která mu pasuje. Moc se mi líbí vzájemná inspirace na našich setkáních.

A moc oceňuji vzájemnou pomoc jednotlivých instruktorů. Ať už soukromou výpomoc v podnikání podle „odbornosti“ jednotlivých instruktorů, tak spolupráci na větších akcích, kterou jsem již také využila.

I šťouchy v interní facebookové skupině instruktorů dělají divy, mně samotnou podnítí k další akci. Technická podpora na webu i facebooku je úžasná. A hlavně servis holí je super. Kdo potřebuje, má hole na míru.

A moc vnímám můj osobní růst v komunikaci, odbornosti a odvaze jít do akce. A to všechno je díky NWP  a příležitosti, kterou jsem dostala. Vážím si podpory a přátelství i ve chvílích, kdy mi třeba není úplně do skoku.

A proč jsem já instruktorem v síti NWP? Protože tuhle radost a úžasnou atmosféru chci šířit dál. Má to smysl.

Propojení instruktorů při organizaci větších akcí

Romana Mikšová

V jednotě je síla. Člověk když je sám, tak se může stát, že ustrne, začne opakovat své cviky, mluví pořád stejně, vysvětluje stejně, zkrátka se nevyvíjí, což se díky NWP nemůže stát. Ty společné chvíle dávají hodně.

V jednotě je síla

Tomáš Žec

Jsem součástí NWP, jelikož zkušenosti mě naučily, že pokud je nějaká zájmová skupina, je lepší vystupovat jako celek. Pokud chci obsloužit i větší akce a to určitě chci, je skvělé mít možnost ozvat se někomu z NWP a vědět, že se určitě někdo přidá a pomůže. Za mou krátkou NW kariéru se mě to už stalo 3 x a vím, že sám bych takové akce nemohl obsloužit.

Taky mám rád lidi a je fajn se potkávat s podobně smýšlejícími aktivními jedinci, jako jsou instruktoři NWP. Čím víc hlav, tím více podnětů a nápadů jak dále šířit NW mezi lidi.

Spolu nám to šlape

Jak se skutečně stát instruktorem Nordic Walking Point

Absolvujte instruktorský kurz Nordic Walking od Nordic Sports – více info zde.

Pokud máte instruktorský kurz absolvovaný od jiné organizace, zeptejte se na možnost přijetí do Nordic Walking Point přímo Miroslava Miry – kontakty zde.

Pokud jste v minulosti absolvoval/a instruktorský kurz od Nordic Sports a chtěl/a jste se opět stát členem Nordic Walking Point, kontaktujte Miroslava Miru.

Spolu nám to šlape!

Staň se jedním z nás, instruktorem Nordic Walking Point.