Načítám Akce

« Všechny Akce

Hole a příroda: Nordic walking pro objevování krás okolo nás – Sobota 22.4.2023 – Start -mini

22. dubna, 9:00 - 11:00

420Kč

č.lekce 220423.

Tato lekce je primárně pro začínající walkery, kteří nemají s nordic walking zkušenosti, ale i pro zkušené walkery, kteří už ví jak na to a chtějí si zopakovat základy

Potřebujete půjčit hole? Je to možné, ale dejte o tom vědět při registraci. Po registraci Vám dorazí email s podrobnými pokyny k lekci.

Co náš na lekci čeká:

  • krátkou historii Nordic Walking
  • vybavení na Nordic Walking (hole, obuv, oblečení, výstroj)
  • vliv Nordic Walking na tělo i mysl
  • pro koho je Nordic Walking vhodný, pro koho ne
  • správnou techniku Nordic Walking
  • nejčastější chyby v technice nordic walking a jak se jich vyvarovat
  • Budeme chodit v přírodě. Základní fyzická kondice (ujdete alespoň 5 km v terénu) je pro zdárné absolvování lekce potřeba. Na lekcích se budete učit správné technice a přitom chodit. Nebudeme ani závodit, ani polykat kilometry.
  • Minimální počet účastníků jsou 3 (při menším počtu účastníků přesuneme lekci na jiný termín, nebo to budu řešit jiným způsobem)

Nordic walking přináší mnoho zdravotních přínosů. Tato sportovní aktivita posiluje svaly v celém těle, včetně břišních svalů, zádových svalů, svalů paží a nohou. Kromě toho zlepšuje kardiovaskulární kondici a prospívá zdraví srdce a cév. Nordic walking také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a reguluje hladinu krevního cukru.

Díky používání speciálních holí se při nordic walkingu zlepšuje držení těla a šetří se klouby, což může pomoci při bolestech zad, ramen a kolen.

Nordic walking má za úkol vyvážené a všestranné zpevnění svalového korzetu, formování postavy a snižování nadváhy. Bolesti zad způsobené klasickou chůzí nejčastěji vznikají, když chodíme pomalu nebo se tzv. „couráme“, jako například při procházkách v nákupních centrech, kdy svaly nedrží tělo správně vzpřímené. Pokud chodíme pomalu, váha těla se snadněji přenáší na šlachy místo na svaly, což může způsobit bolest. Naopak napřímená a svižná chůze využívá svaly efektivněji.

Tuto sportovní aktivitu mohou cvičit lidé všech věkových kategorií a úrovně fyzické kondice.

Další přínosy zahrnují zlepšení flexibility a koordinace, zvýšení svalového tonusu a vytrvalosti a také snížení stresu a úzkosti. Nordic walking je také skvělým způsobem, jak zlepšit náladu a zlepšit duševní zdraví.

Kromě toho je účast na lekci obohacující zážitek, protože se seznámíte s novou aktivitou a získáte cenné znalosti od instruktora. Kurz také poskytuje příležitost k seznámení se s novými lidmi a k vytvoření sociálních vazeb.

Na lekci je potřeba se zaregistrovat, po registraci vám dorazí na email podrobné informace k lekci.

REGISTROVAT SE NA LEKCI

 

Podrobnosti

Datum:
22. dubna
Čas:
9:00 - 11:00
Cena:
420Kč
Webová stránka:
https://www.tomnordic.cz/nw_lekce/

Pořadatel

Tomáš Žec
Telefon:
774979332
E-mail:
tomas.zec@gmail.com
View Pořadatel Website

Místo konání

Brno Nordic sports
Dusíkova 824/5
Brno sever, 63800 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
775709079
View Místo konání Website