Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jaro je tu – Středa 8.3.2023 – Aktivní chodec

8. března, 16:00 - 17:30

230Kč

č.lekce 080323.

Na lekci může dorazit začínající walker tak zkušený, který už ví jak na to.

Potřebujete půjčit hole? Je to možné, ale dejte o tom vědět při registraci. Po registraci Vám dorazí email s podrobnými pokyny k lekci.

Co náš na lekci čeká:

  • Zahřátí svalů s rozcvičením s holemi
  • Výšlap po stezce s krátkými zastávkami ( ladění techniky, protahování, posilování)
  • Závěrečné protažení, prostor na otázky
  • Budeme chodit v přírodě. Základní fyzická kondice (ujdete alespoň 5 km v terénu) je pro zdárné absolvování lekce potřeba. Na lekcích se budete učit správné technice a přitom chodit. Nebudeme ani závodit, ani polykat kilometry.
  • Minimální počet účastníků jsou 3 (při menším počtu účastníků přesuneme lekci na jiný termín, nebo to budu řešit jiným způsobem)

Nordic walking přináší mnoho zdravotních přínosů. Tato sportovní aktivita posiluje svaly v celém těle, včetně břišních svalů, zádových svalů, svalů paží a nohou. Kromě toho zlepšuje kardiovaskulární kondici a prospívá zdraví srdce a cév. Nordic walking také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a reguluje hladinu krevního cukru.

Díky používání speciálních holí se při nordic walkingu zlepšuje držení těla a šetří se klouby, což může pomoci při bolestech zad, ramen a kolen.

Nordic walking má za úkol vyvážené a všestranné zpevnění svalového korzetu, formování postavy a snižování nadváhy. Bolesti zad způsobené klasickou chůzí nejčastěji vznikají, když chodíme pomalu nebo se tzv. „couráme“, jako například při procházkách v nákupních centrech, kdy svaly nedrží tělo správně vzpřímené. Pokud chodíme pomalu, váha těla se snadněji přenáší na šlachy místo na svaly, což může způsobit bolest. Naopak napřímená a svižná chůze využívá svaly efektivněji.

Tuto sportovní aktivitu mohou cvičit lidé všech věkových kategorií a úrovně fyzické kondice.

Další přínosy zahrnují zlepšení flexibility a koordinace, zvýšení svalového tonusu a vytrvalosti a také snížení stresu a úzkosti. Nordic walking je také skvělým způsobem, jak zlepšit náladu a zlepšit duševní zdraví.

Kromě toho je účast na lekci obohacující zážitek, protože se seznámíte s novou aktivitou a získáte cenné znalosti od instruktora. Kurz také poskytuje příležitost k seznámení se s novými lidmi a k vytvoření sociálních vazeb.

Na lekci je potřeba se zaregistrovat, po registraci vám dorazí na email podrobné informace k lekci.

REGISTROVAT SE NA LEKCI

 

Podrobnosti

Datum:
8. března
Čas:
16:00 - 17:30
Cena:
230Kč
Webová stránka:
https://www.tomnordic.cz/nw_lekce/

Pořadatel

Tomáš Žec
Telefon:
774979332
E-mail:
tomas.zec@gmail.com
View Pořadatel Website

Místo konání

Nordic walking point – Nordic sports
Dusíkova 824/5
Brno, Jihomoravský 638 00
+ Google Mapa
Telefon:
775709079
View Místo konání Website