Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Svatojakubskou cestou na Děd

21. 8. 2021, 10:30 - 15:30

250Kč
Letní nordic walking výšlap v okolí Berouna. Svatojakubská cesta (část Severní větve) nás povede skrz Talichovo údolí k rozhledně Děd a okruhem zpět. Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz

Letní výšlap krásnou krajinou v okolí Berouna. Půjdeme po části Severní větve Svatojakubské cesty, která vychází ze Zbraslavi u Prahy a vede do Železné, kde se napojuje na trasu do Norimberka.*

Sraz v 10:30 před vlakovým nádražím v Berouně. Trasa povede skrz nádherné Talichovo údolí k rozhledně Děd (po červené a zelené), zpět do Berouna po modré. Občerstvení v Hospodě Na Černém vršku.

Přihláška

Doprava:

  • vlakem: R 1166 (Arriva) z Prahy-hl.n. a Smíchova, příjezd 10:12
  • autobusem 380 z Prahy-Zličína na zastávku U Černého koně, příjezd v 10:13. Kdo pojede busem, napíše mi, abychom ho po cestě vyzvedli.
  • autem – parkování možno na P+R u nádraží v Berouně

Doporučuji sledovat událost na Facebooku (vyznačit Mám zájem / Zúčastním se), budete neprodleně informováni o jakékoliv změně události a probíhající diskusi.

Uvedený čas ukončení akce je orientační. Účast je na vlastní zodpovědnost.

Cena: 250 Kč, pro majitele permanentky 200 Kč

*Severní větev Svatojakubské cesty v České republice vychází ze Zbraslavi u Prahy a vede přes Karlštejn, Beroun, Nižbor, Kralovice, Plasy, Horní Břízu, vrch Krkavec a Stříbro do Kladrub. Od kladrubského kláštera pokračuje do obce Kladruby ke kostelu sv. Jakuba Většího a potom dále podél řeky Úhlavky, přes Tuněchodský mlýn na Prostiboř, Darmyšl, vrchovinu Sedmihoří, Vidice a Přes do Hostouně, kde se rovněž nachází kostel zasvěcený sv. Jakubovi. Pak vede přes Bělou nad Radbuzou do Železné, kde u Parku smíření přechází česko-německou hranici a napojuje se na trasu do Norimberka. Její trasa využívá z větší části stávajících značených turistických cest. Délka trasy ze Zbraslavi do Železné je 238 km. (zdroj: MAS Světovina o.p.s.)

Podrobnosti

Datum:
21. 8. 2021
Čas:
10:30 - 15:30
Cena:
250Kč
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
https://www.nezrezneme.cz/akce/svatojakubskou-cestou-na-ded/

Místo konání

Beroun, vlakové nádraží (místo srazu)
Nádraží 129
Beroun, Středočeský 26601 Česká republika
+ Google Mapa