Zdravé toulky
Nadšený instruktor nordic walking na Vysočině
Datum certifikace
Místo působení
Brtnice, Jihlava a okolí
Kontaktní informace
Já a Nordic Walking

Nordic Walking na Vysočině

Jmenuji se Jan Grznár. Nordic walking point na Vysočině má svůj domov v Brtnici.
Nadšeným vyznavačem nordic walking jsem se stal před několika lety. Začalo to stoupnutím na váhu po vánočních svátcích, zablokovanými zády a bolestmi kolen, ale i touhou vyčistit si hlavu. Hůlky na nordic walking si mne získaly okamžitě. První kroky s nimi jsem nasměroval do lesa, kde jsem objevil, jak uzdravující pro tělo i duši je prostý přirozený pohyb – chůze. Pohyb umocněný na druhou (2 hůlkami) a podpořený krásou přírody na Vysočině.
Na roli instruktora kondiční chůze nordic walking jsem připravoval pod vedením hybatele Miroslava Miry. Nejdříve na individuální lekci, pak na celodenním kurzu a vše vyvrcholilo certifikovaným instruktorským kurzem v létě 2021 zakončeným závěrečnou zkouškou. Více informací o mně se dovíte na nw-vysocina.cz.
Osvojit si správnou techniku nordic walking pomáhám na Vysočině zájemcům především v Jihlavě, domovské Brtnici a jejich blízkém okolí.

Nordic walking Vysočina protahovací cvičení

Protahovací cvičení nordic walking v Jihlavě

Pořádám

Co vás čeká na typické lekci?  Především pohyb na čerstvém vzduchu! Nejdříve se rozcvičíme, abychom připravili naše těla na sportovní výkon a vyrazíme na vycházku. Během vycházky si budeme postupně osvojovat jednotlivé části správné techniky nordic walking. Budeme se soustředit na práci s holemi (odraz z poutka, uvolnění ruky, odraz za tělem), určitě neopomeneme správné držení těla, uvolněný a koordinovaný pohyb ramen v protirotaci s pánví. Zahrajeme si také zábavné hry s holemi a po návratu si důkladně protáhneme jednotlivé svalové skupiny připravíme je tak na regeneraci.

A jaké jsou hlavní benefity severské chůze?

  • Napřímí – upravuje držení těla. Díky optimálnímu zapojení svalů celého těla dochází k posílaní svalů břicha, zad, hýždí, hrudníku, paží i nohou. Hole nás narovnávají.
  • Rozhýbe – zlepší pohyblivost páteře, kloubů a odlehčí celému tělu. Velkým přínosem je symetričnost. Proto je také nordic walking vhodný jako kompenzační aktivita k jednostranným sportům.
  • Zpevní – formuje tělo (zvýší se podíl svalů na celkové hmotnosti na úkor tuků). Pomůže získat tělu sílu, vytrvalost a celkovou pružnost.
  • Uklidní – má příznivý vliv na psychiku nejen díky pohybu v lese, přírodě, ale také díky střídavému zapojení všech končetin.

Prostě vyjít ven do přírody, lesa, nadechnout se a nechat odpočinout svým smyslům, být sám se sebou nebo si zatrénovat s přáteli. Pečovat o svou kondici těla i mysli a přitom si užívat času v nejlepší posilovně na světě – v přírodě.

Neváhejte se naučit správnou techniku nordic walking na Vysočině. Jsem tu pro vás!

Kalendář akcí instruktora
Žádné nadcházející události akce.
Nordic walking Vysočina individuální lekce Jan Grznár Jihlava Brtnice
Nordic walking Vysočina protahovací cvičení
Skupinová lekce nordic walking v Jihlavě