Být venku v přírodě a hýbat se na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co pro svoje tělo i mysl můžeme udělat. Když jste na plácku za domem nebo v blízkém parku a začne pršet/sněžit/fučet, můžete se během pár minut vrátit do sucha. Jak řešit situaci, kdy máte domluvenou lekci nordic walking s instruktorem a počasí se zhorší?
Jsem zastáncem názoru, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Na druhou stranu: lidé, kteří s aktivním pohybem (třeba ve formě severské neboli kondiční chůze) teprve začínají, mohou být nepřízní počasí zaskočeni.
Neexistuje špatné počasí, je jen špatné oblečení.
Každý, kdo se zajímá o mé lekce či jiné akce, je už v jejich popisu, tedy předtím, než odešle přihlášku, upozorněn, že:
- akce se koná na vlastní zodpovědnost
- akce se ruší v případě trvalého deště
Jsme lidé a ovládat počasí neumíme. Můžeme mu jít trochu naproti a vybavit se vhodným oblečením a doplňky. A pokud zrovna v den konání lekce nebo výletu nastane situace, kdy prší několik hodin v kuse, na zemi je vrstva vody, z měkkých stezek je bahniště a hrozí nebezpečí úrazu, věřte, že raději akci zruším, než abych riskovala vaše i své zdraví a bezpečí. Dosud jsem zrušila dvě lekce, jednu z nich v pondělí 29. dubna dopoledne – jak píšu na Facebooku.
Bez vážných důvodů se akce neruší. 95 % – 99 % plánovaných akcí proběhne.
Pan Ctibor Vimmer z Liberecké Vlastivědy sepsal přehled faktorů, které vedou k zachování či zrušení akce, a oznámkoval je jako ve škole stupnicí 1-5. Podrobně je najdete na mých stránkách. Uvádím je s jeho souhlasem.
S přáním dobré nálady a příjemných zážitků s nordic walking za jakéhokoliv počasí,
Vaše Lenka Křivánková
instruktorka kondiční chůze/Nordic Walking s akreditací MŠMT
Zlatý Nordic Walking Point