Aleš Demjan

MOTO

Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…zdravý a v pohodě 🙂

MÍSTO PŮSOBENÍ

Brno, Jižní Morava, Severní Morava

JÁ A NORDIC WALKING

Nordic Walking jsem objevil před 8 léty. Tehdy jsem si poškodil ploténku a musel jsem přestat s běháním a cyklistikou. Přes začátečnické pokusy s trekovými holemi od mého bratra a s videem z YouTube jsem postupně došel až k tomu, že jsem se stal instruktorem NW.

Dneska je pro mě NW aktivitou, které se věnuji nejčastěji. Hole vozím v autě pořáíd a pokud mám chvilku, jdu se projít. Jak jinak než s holemi. Zvykl jsem si na ně a bez nich je to už nuda. Né nadarmo říká Míra, že hůlky jsou nejlepší kámošky. A má pravdu. Doporučím je každému, kdo chce pro sebe něco dobrého udělat.

Tak neváhejte, vemte hole, zapracujte na technice….a zbytek už uvidíte sami 🙂

Michaela Marténková

Nordic Walking Blansko

MOTO

Lepší zdraví, kondici i náladu si prostě vychodíme!

 

MÍSTO PŮSOBENÍ

Blansko a okolí.

 

JÁ a nordic walking

 Chození mě zkrátka baví. Může to být náročný trénink i pohodička, nebo taky zábava s partou dalších nadšenců. Přidejte se, ráda Vás potkám. 

Mgr. Ivoš Vinkler

Motto

“Nejkrásnější pohled na svět je s hůlkami v rukách”.

Místo působení

– Letovicko, Boskovicko, Brno-Slatina, chalupa Vlčinec

Akce

viz www.ivinkler.cz

Já a Nordic Walking

Po operaci vyhřezlé plotýnky si nedokáži představit běžný život bez NW

Bc. Petra Sadilová

Motto

Relaxace – Kondice – Tréninky

Místo působení

Pozořice, Brno, Pálava – Nordic Walking Point Jezerská

AKCE

Základní, kondiční lekce v CHKO Říčky a na Pálavě, Teambuildingy

Já a Nordic Walking

Učit správnou techniku Nordic Walking. Sdružovat a poznávat dobré lidi.

 

Lázně Mšené

Lázně byly založeny již v roce 1796. Slatinné Lázně Mšené úspěšně léčí již více než 210 let zejména nemoci pohybového ústrojí, v novodobé historii se zde lečí záněty nervů a pooperační stavy. Zkušený lékařský a lázeňský personál se věnuje pacientům i hostům vstřícně a s pochopením pro individuální problémy.

Nabízíme

Půjčení NW holí v rámci Vašeho léčebného programu

Genius loci

Sedm lázeňských pavilonů je zasazeno do krásného údolí Mšenského potoka, který obklopuje rozsáhlý romantický park s rybníkem.

Miroslav Mira

Furt v pohybu!

Místo působení

Brno, základna Nordic walking Point – Nordic sports. Vzdělávání a akce s Nordic walking v ČR, SK, Finsku a dalších zemích světa.

Já a Nordic Walking

Pro mě je Nordic Walking o vlastním “každodenním” (to se vždy nepodaří) tréninku, čase pro sebe a myšlenky (i tento projekt vznikl při chůzi s holemi), pohybová meditace venku v přírodě, odpočinek a postavení se na nohy od “počitačových strojů” (oči v 3D rozměru přírody versus monitor), změna koncentrace, setkání s lidmi (díky Nordic walking Poitům a vzdělávání s novými lidmi i místy), objevování míst, stezek v blízkém okolí, kde se objevím, o výzvě vymýšlet a realizovat projekty, které mě baví, živí a mně i druhým dávají smysl. A doufám, že o společném tréninku, sportovní výzvě a hlavně setkání s Vámi. Více o lektorovi zde.

Akce

Všechny jsou prezentováný v kalendáři Nordic sports. Níže jsou vypsány nejdůležitější pořádané akce.

Zde výběr 39 fotografií za života instruktora, lektora.

Nordic Sports

Mateřské místo Nordic Walking Point v České Republice a na Slovensku.

Místo, kde se rodí dění ohledně Nordic walking, potkávají se lidé, které tato aktivita nadchla a chtějí ji šířit dál.

Nabízíme

Vzdělávání, akce, lekce, tréninky, programy, kurzy, obchůdek se specializovanám vybavením na Nordic Walking...vše co si ohledně Nordic walking budete přát.

Jsme zaměření na vzdělávání v Nordic walking s 11 letou praxí u nás. Máme program pro každého, od veřejnosti přes sportovce, firmy až po odborníky. Naším cílem je šířit Nordic walking na respektované úrovní jako sportovní, volnočasovou či rekondiční aktivitu. A doufáme, že po absolvování našich akcí se nadchnete pro tuto geniálně jednuduchou a funkční kondiční aktivitu, která s Vámi může kráčet hodně dlouho.

Na naší základně v Brně se s námi můžete setkat, zajít na lekci, trénink, výšlap  či zkonzultovat vše co Vás okolo Nordic walking zajímá od správného výběru holí, doplňků k nim, techniky tréninku s holemi, možnostech akcí, získání dárků a vybavení na sport pro sebe či přátele. Máme tu malý specializovaný obchůdek na vybavení pro aktivní pohyb, Nordic walking vychytávky. Taky si u nás můžete hole vyzkoušet či zapůjčit v naší půjčovně. Příijděte si udělat vlastní názor, zkušenost či jen tak, rádi Vás uvítáme.

A samozřejmě nabízíme spolupráci na různých úrovních včetně ceretifikace Nordci walking Point, která dává přidanou hodnotu Nordic walking. Když se Vám bude líbit co a jak děláme tak se klidně můžete přidat.

Genius Loci

Jsme na severním okraji města Brno – Lesná a za humny máme les.

  • sídlo zakladatele  Severské chůze a projektu Nordic Waling Point v České republice
  • dobře dostupné městskou dopravou, autem a lesní stezky pro tréninky máme u nosu
  • půjčovna kvalitních holí na Nordic walking
  • veškeré zázemí pro vaše programy (šatny, sprchy, vzdělávací místnosti, společenský sál, kuchyńka atd.)

Tip

Výlet na Soběšickou rozhlednu na Ostré horce (místě prvního triangulačního bodu pro vyměřování území v Rakousko-Uhersku)…jedinečný výhled na celé Brno a okolí (když je hezky i na kus jižní Moravy, Pálavu). Cca 15min. chůze od nás.