Irena Mrázková

MOTTO

“Svoboda těla, mysli i dechu”

MÍSTO

Středočeský kraj – Pečky, Radim, Plaňany

 

Ráda chodím, nerada běhám. Chodit můžete kdekoliv, bez přípravy, bez speciálního vybavení, při chůzi šetříte klouby, šlachy…, ale pokud nějak výrazně nemáváte rukama, je horní část vašeho těla bez aktivního pohybu. To mi vadilo, ta nerovnováha a tak jsem objevila Nordic Walking – dynamickou chůzi s holemi. V lese, v přírodě, kde to voní, šumí, cvrliká, křupe pod nohama, tam můžete zapojit všechny vaše smyly, máte na to čas, jste tady a teď. Právě vědomé používání správné techniky, zapojení mysli (myslím na to, co dělám právě teď), překonání lenosti, přizpůsobení chůze momentálnímu tělesnému rozpoložení, to jsou věci, které NW spojuje s jógou. Při zahřívání před samotnou chůzí nebo při protahování po chůzi se dají se využít i jógové ásany. Dech, který je jedním z pilířů jógové cesty, je důležitý i v NW. Plný jógový dech uvolní tělo a dovolí mu plně využít jeho svalovou kapacitu. Uvolnění těla a mysli. NW je vlastně jógou severu.

Ing. Lenka Křivánková

MOTTO

Skoč, křídla roztáhneš cestou. – Ray Bradbury 

MÍSTO PŮSOBENÍ

  • Okres Beroun – Chrustenice, Beroun, Králův Dvůr, Zahořany
  • Praha 6 – Obora Hvězda, Praha 13 – Stodůlky, Třebonice.
  • Další lokality a trasy ráda připravím po vzájemné dohodě.

DÁRKOVÝ POUKAZ

Dárkový poukaz vystavím dle Vašeho přání na individuální lekci nordic walking, kurz či nákup holí. Lenka Křivánková, Nezrezneme.cz

Zamilovali jste si nordic walking a chcete dopřát stejné potěšení i vašim blízkým či kolegům?

Darujte radost z pohybu! Dle vašeho přání vystavím dárkový poukaz na lekce nordic walking (sólo nebo ve dvou), na hole nebo libovolné zadání dle Vašeho výběru.

Poukaz platí 6 měsíců od data vydání. Každý má unikátní kód, který lze uplatnit jen jednou.

Více na mém webu.


AKCE – ZIMA a JARO 2019/2020

Lekce a kurzy

Novinka! Kurzy pro nováčky v exkluzivní spolupráci se STOB aneb učíme se, objevujeme, cvičíme. Začínáme v březnu! Více na mých stránkách viz Kurzy.

Výšlapy

……………………………..

Vedu pravidelné ranní a večerní lekce nordic walking v Oboře Hvězda na Praze 6 a v Praze 13 – Stodůlkách a odpolední v Chrustenicích nedaleko Berouna. Jiné individuální i skupinové lekce probíhají po vzájemné e-mailové nebo telefonické domluvě.

Termíny akcí najdete na:

Tip: Zajímá vás, kam jsme zavítali během výletů? Přečtěte si Zápisky a pokochejte se fotkami 🙂

Já a Nordic Walking

Nordic Walking je moje láska na první odpich. Zamilovat se je jednoduché: stačí vám dvě nohy, dvě ruce, chuť se hýbat a být venku. Do rukou ty správné hole, co člověka postrčí vpřed a pořádně rozhýbou celé tělo. Stačí jen vykročit, to ostatní přijde samo 🙂

Více o mně, mé cestě k nordic walking a oblíbených aktivitách si můžete přečíst na mém webu.

Fotogalerie

 

Martina Kvapilová

Nordic Walking Příbram

MOTO

se rodí…

 

MÍSTO PŮSOBENÍ

Příbram a okolí.

 

JÁ a nordic walking

 Více informaci najdete již brzy zde.

Dora Kopicová

Nordic Walking Brandýs and Labem

MOTO

Beze sportu to jde, se sportem to jde ještě líp.

 

MÍSTO PŮSOBENÍ

V Brandýse nad Labem a okolí. facebook: Dora Nordic Walking

JÁ a nordic walking

 Nordic walking jsem díky kamarádce objevila před více než třemi lety . V té době jsem se pokoušela vrátit k běhání, ale ten mi radost a „ užitek“ nepřinášel. Díky holím jsem ale zistila, že i dynamický pohyb nemusí znamenat, že „dojde brzy dech“, ba naopak. NW mne uchvátil natolik, že jsem chtěla techniku znát opravdu důkladně a proto jsem absolvovala v září 2016 celodenní základní kurz NW pořádaný Miroslavem Mirou, šiřitelem NW v Čechách. A tam také padlo konečné rozhodnutí o tom, že i já se chci podílet na rozšíření této pohybové aktivity u nás.

Lázně Mšené

Lázně byly založeny již v roce 1796. Slatinné Lázně Mšené úspěšně léčí již více než 210 let zejména nemoci pohybového ústrojí, v novodobé historii se zde lečí záněty nervů a pooperační stavy. Zkušený lékařský a lázeňský personál se věnuje pacientům i hostům vstřícně a s pochopením pro individuální problémy.

Nabízíme

Půjčení NW holí v rámci Vašeho léčebného programu

Genius loci

Sedm lázeňských pavilonů je zasazeno do krásného údolí Mšenského potoka, který obklopuje rozsáhlý romantický park s rybníkem.

RETRO UBYTOVÁNÍ BRDY

Penzion Retroubytování Brdy, který se nachází asi 60 km jihozápadně od Prahy, mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem v malebné vísce Bohutín, vám nabízí celoroční rekreační ubytování.

Garant

Jarmila Labská

Nabízíme

Půjčovnu Nordic Walking holí a průvodce NW po místních turistických skvostech.

Genius Loci

V naší zahradě máme zázračnou studnu pro pány na potenci a váhu hříchů pro dámy každého věku….v ceně pobytu!

Tip od nás pro Vás

Okolí: Dvořákův památník ve Vysoké u Příbrami, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem,   Hornické muzeum Příbram , Svatá Hora, Muzeum Řimbaba v Bohutíně…