Co to je nordic walking neboli severská chůze

…je radost z pohybu venku, kterému sportovní hole dávají dynamiku!

Nordic walking patří ven do přírody, která nám dává, co potřebujeme: energii, inspiraci, relaxaci. Nordic walking hole dají našim krokům odpich, rytmus a široký rozměr využití od výšlapů, cvičení po sportovní trénink – Nordic training.

Nordic walking může být také společenská záležitost, která má motivační potenciál, dlouhodobě vytrvat. Často jde o setkání podobně laděných lidí, nadšence i sportovce, každého, kdo chce být zdráv a vesel. A o to taky jde, potkávat se, sdílet a neusnout ve virtuálních světech u kominikačních zařízení.

Nordic Walking (severská chůze a cvičení s holemi)

Nordic walking je cesta ke zdraví a kondici. Jednoduše, funkčně, zábavně a dlouhodobě.

Nordic Walking je pohybová aktivita, která vychází z přirozené chůze. Pomocí speciálních holí pro Nordic Walking jsou navíc zapojeny paže, ramena, hrudník, břišní i zádové svaly, což zvyšuje fyzickou námahu i spalování kalorií, zároveň šetří klouby a zlepšujerovnováhu. Nordic Walking se stává vyhledávanou komplexní pohybovou aktivitou venku v přírodě. Je pro každého, kdo chce být ve zdraví a v kondici mysli i těla.

 

Zdravotní přínosy Nordic Walking

 

 Napřímení páteře, posílení svalů a kloubů

Aktivní odpich Vás narovná. Nordic Walking zapojuje svaly dolní i horní poloviny těla, včetně paží, ramen, hrudníku a zad. Díky tomu posiluje svaly a zlepšuje stabilitu i napřímení páteře. Dochází také k odlehčení kloubů na dolních končetinách.

Příznivý vliv na kardiovaskulární systém

Nordic Walking je aerobní aktivita, která posiluje srdce a zlepšuje kapacitu plic. Pravidelné cvičení má vliv na snížení krevního tlaku, i na rizika kardiovaskulárních onemocnění.

Zlepšení kondice, podpora hubnutí

Pravidelným cvičením Nordic Walking se zlepšuje fyzická kondice a vytrvalost. Je také účinnou aktivitou při spalování kalorií.

Snížení stresu a podpora duševní pohody

Pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě snižuje stres, zlepšuje náladu a snižuje riziko deprese. Tzv. “čistí hlavu a přináší dobrou mysl”.

Lidská interakce

Nordic walking lze provozovat samostatně, ale také ve skupinách. Ve společnosti podobně naladěných lidí, kteří Vás motivují k pravidelnosti.

 

Proč využít instruktora Nordic Walking Point?

  • Seznámí vás s efektivní a funkční technikou Nordic Walking
  • Přizpůsobí Nordic Walking na míru vzhledem k vaší kondici i zdravotnímu stavu
  • Koriguje případné chyby v technice a doporučí cviky pro nápravu
  • Naučí řadu cvičení s holemi na protažení, posílení, rovnováhu, zábavně ve dvojicích či skupině (outdoor posilovna)
  • Dokáže odpovědět na otázky a motivovat vás k akci.

Instruktoři nabízí

  • Kurzy Nordic Walking, které vás nastartují
  • Individuální i skupinové lekce Nordic Walking, které vás udrží v akci
  • Programy na míru pro skupiny (ve firmách i organizacích)
  • Poradenství při nákupu holí a doplňků pro Nordic Walking

Zkuste to taky!

Zde na těchto stránkách projektu Nordic walking Point najdete lidi a místa, které se pro Nordic walking nadchnuli. Seznamte se s našimi instruktory a vyzkoušejte si nová cvičení, originální programy, objevte nové trasy speciálně a autorsky navržené pro nordic walking.

Více o podstatě, technice, přínosech, lidech s Nordic walking spojených najdete na našem mateřském webu nordicsports.cz.