Bělský les v Ostravě

Délka trasy: 7,1 km, převýšení: 87 m

Autor trasy:
Mirka Chromiakova

Ostravský Bělský les leží mezi městskými částmi Zábřeh, Dubina a Výškovice, jeho severní část je převážně vylitá asfaltovými cestami, pro lekce nordic walking je mnohem lepší jižní část Bělského lesa, kde probíhají pravidelné čtvrteční lekce nordic walking.

Les je doslova protkán různými cestičkami a pěšinkami, lze je různě kombinovat a střídat a je možné tak mít každý týden novou, neokoukanou trasu. Les je udržovaný a čistý, dá se v něm chodit celoročně, potkáte zde lesní zvěř i ptactvo, mnoho pejskařů, běžců i cyklistů, rodin s dětmi i sportovní oddíly, často se zde pořádají různé sportovní akce, drakiády, lampionové průvody, v hloubi lesa není veřejné osvětlení a tak je zde opravdu tma.

Naše trasa je cca na 90 minut i s protažením, pokud chceme i cvičit, můžeme ji zkrátit. Začínáme na konečné tramvajové zastávce č. 11 na ulici Svornosti, dá se zde parkovat podél cesty. Jdeme přes louku směrem k nově vzniklé krásné Naučné stezce Cesta vody, je možné se po ní projít, ale jsou to většinou povalové chodníky a hůlky zde nejsou úplně vhodné. Vyjdeme do prudkého kopce a jsme na běžeckém, písčito-pilinovém, lehce zvlněném oválu, kde se skvěle trénuje technika NW. Z oválu prudce z kopečka, nahoru okolo pole a lesa a zase dolů až ke Svatému pramenu, Studánce Matky Boží a Výklenkové kapli Panny Marie Lurdské, kde se napojíme na Křížovou cestu Bělským lesem s krásnými dřevěnými a železnými plastikami. Pak už se střídají širší a užší cestičky lesem, lze je různě kombinovat a protínat, až se opět vrátíme k tramvajové smyčce. Cestou je několik odpočinkových míst a přístřešků.

Vlastnosti trasy Bělský les v Ostravě

Terén
Lesní stezky, pěšiny, pískovo-pilinový okruh, štěrkové cesty, louka
Značení
částečně místní modrá značka
Vhodné pro
Nordic walking, pěší, kolo, běh

Výškový profil trasy

Praktické informace

Parkování na ulici Svornosti podél cesty, tramvajová zastávka č. 11

Fotogalerie z trasy