Na rozhlednu Milíř

Délka trasy: 7,5 km, okruh, převýšení: 62 m

Autor trasy:
Veronika Peterkova

Tato trasa na rozhlednu Milíř je ideální volbou pro milovníky nordic walking, přírody a klidných procházek. Celková délka 7,5 km v okruhu je dostatečně dlouhá pro pořádný výlet, ale zároveň nenáročná i pro méně zkušené chodce. Převýšení 62 m a převážně rovinatý terén s měkkou podložkou poskytuje pohodlnou a bezpečnou trasu pro všechny věkové kategorie. Tři čtvrtiny trasy vás provedou po značených turistických cestách (červená, modrá, žlutá), poslední část trasy je bez značení, což dodává na autentičnosti zážitku.

Po cestě narazíte na několik zajímavostí, včetně rozhledny Milíř, kde je možné za vstupné vystoupat a obdivovat krásu okolní přírody. V sezóně je zde k dispozici i občerstvení. Nedaleko trasy se nachází rybník Biřička, u kterého je možné zastavit se v restauraci Pavlína, a rybník Cikán, které doplňují idylickou atmosféru této trasy.

Trasa je vhodná pro nordic walking, běh, pěší turistiku i procházky s dětmi. Upozorňujeme, že části trasy nejsou přizpůsobeny pro kočárky, což je třeba vzít v úvahu při plánování výletu s nejmenšími. Vychutnejte si tento půvabný výlet do přírody, ať už jste sami, s rodinou nebo přáteli.

Vlastnosti trasy Na rozhlednu Milíř

Terén
rovinatý nenáročný, cesty a pěšiny s měkkou podložkou
Značení
3/4 trasy po značené turistické stezce (červená – modrá – žlutá), závěr mimo značení
Vhodné pro
pěší, Nordic walking, běh, procházku s dětmi. Není vhodné pro kočárek (části s menšími pěšinami).

Výškový profil trasy

Praktické informace

(parkování, sezónní dostupnost apod.)

Zajímavosti na trase

rozhledna Milíř (platí se vstupné) se sezónně otevřeným občerstvením, rybník Biřička (zde kousek od trasy restaurace Pavlína), rybník Cikán

Fotogalerie z trasy