Ve středu 23. června jsme se sešli na závěrečné, osmé lekci nordic walking ve spolupráci se STOB.

Během celého kurzu jsme si užili hodně legrace. Od začátku jsme se důkladně věnovali technice chůze, protahování a posilování, zhruba od poloviny jsem pak přidávala cvičení s gumami Nordic Walking gym, což účastníci přivítali s nadšením.

Před poslední lekcí dávám účastníkům kurzů vždy vybrat, jak by ji chtěli strávit. Během minulých kurzů jsme opravdu popustili uzdu fantazii a hravosti: imitovali jsme nejrůznější zvířata, proskakovali branou z holí a prověřili svou rovnováhu při slalomu s tenisáky. Tentokrát zaznělo přání podívat se k rybníčkům na opačné straně obory. Ráda jsem vyhověla. Cestou jsme se ještě zastavili a „zatančili“ si s gumami.

Poprvé za kurz také přišla ke slovu má instruktorská lékárnička, když jeden z účastníků upadl. Naštěstí nic vážného, stačily gázové čtverečky, čistá voda na opláchnutí bláta, dezinfekce a náplast. Potvrdilo se, že i procházení po oboře skýtá nástrahy, které není radno podcenit.

Hodinu a půl (a kousek) jsme završili přípitkem rozličnými nápoji v oblíbené restaurace U Holečků. S radostí jsme si poseděli na znovuotevřené zahrádce. To nám chybělo…

Všem účastníkům děkuji za příjemně strávený čas a báječnou atmosféru na všech lekcích, ať už bylo jasno nebo pršelo. Obora Hvězda se opět ukázala jako ideální místo pro nordic walking, nejen rozmanitým terénem, ale i vzrostlými stromy, které chrání před horkem i lijákem.

Milí středeční walkeři, fandím vám, abyste si i nadále udrželi zdravý návyk pohybu v přírodě ? Nenechávejte hole stát v koutě! 

 

PS: Velmi mne těší průběžně přicházející hodnocení tohoto kurzu, stejně jako veškeré ohlasy z Facebooku i Google.

Tento kurz je naprosto vyjímečný a to hlavně díky velmi profesionálnímu přístupu Lenky, která měla vše naprosto skvěle zorganizované a hlavně dokáže velmi mile, se zápalem sobě vlastním, nadchnout pro nordic walking. Oceňuji, že důsledně dbala na správné rozcvičení a protažení před a po chůzi. Lenka je skvělá lektorka, velmi pozitivní a milý člověk. Je vidět, že jí to baví a je to na výsledku hodně znát. Díky ní je možné na Hvězdě zažít nádherné chvíle s dvěma hůlkami a udělat něco pro své zdraví.

 

Jan Roučka

jarní kurz NW se STOB pro začátečníky

Kurz s Lenkou byl bezvadný. Lenka je instruktorka velice trpělivá, poradí, ukáže, opraví chyby. Přestože už nějakou dobu NW chodím, díky kurzu a Lence jsem objevila nepřesnosti v mé technice chůze, na které se budu teď více soustředit. Kurz mě vyhovoval nejen pěkným místem (Obora Hvězda), ale i pečlivou přípravou pomocí dynamického strečinku (protažení a rozvičení před NW chůzí), posilovacími zastávkami, ale i správným závěrečným statickým strečinkem (protažení svalů po sportovním výkonu). Samozřejmě v kurzu nechyběla dobrá nálada, která k tomuto sportu patří. Děkuji, Lenko.

Daniela Ch.

jarní kurz NW se STOB pro začátečníky

Do kurzu jsem se přihlásila, abych po dlouhé době izolace, kdy jsem výrazně přibrala, znovu rozhýbala své tělo a radovala se z pohybu na čerstvém vzduchu – navíc ve Hvězdě, kde jsem jako břevnovské dítě zažila mnoho her. A musím říci – byla to správná volba. Lenka je perfektní instruktorka, která z nás udělala prima partu, ve které jsem se i jako nejstarší účastník cítila velice dobře. O jejích profesionálních kvalitách již hovořili ostatní účastníci, takže já na závěr přidám : „Lenko, mockrát děkuji a těším se na další kurz a setkání!“

Milena V.

jarní kurz NW se STOB pro začátečníky

Buďte o krok napřed!

Termíny kurzů, lekcí, výletů a novinky ze světa nordic walking od Lenky z Nezrezneme.cz - pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Lenka Křivánková

Lenka Křivánková

instruktorka Nordic Walking Point, Nezrezneme.cz

Zapálená propagátorka kondiční chůze, nadšená pro moderní technologie. Ukazuji skupinám, soukromým klientům i firmám, jak přínosná i zábavná může být chůze se speciálními holemi. 

Spolupracuji s organizací STOB (Stob obezitě), pro kterou pořádám žádané skupinové kurzy. Působím hlavně v Praze a na Berounsku.

Kromě severské chůze mám blízko k moderním technologiím (školím uživatelské PC dovednosti), hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru Musica Alternativa a mluvím pěti jazyky.