Načítám Akce

« Všechny Akce

NORDIC WALKING V PODHŮŘÍ DACHSTEINU

24. července - 28. července

18.900 Kč
Podhůří Dachsteinu

Chcete být v kondici? Vyzkoušejte nordic walking – tedy severskou chůzi v podhůří alpských velikánů. Najdeme tu mnoho značených cest a okruhů s krásnými výhledy, občerstvením na horských salaších, a to všechno pod dohledem zkušené lektorky. Projdeme vlnící se alpské louky, lesní stezky i zpevněné cesty a můžeme se zchladit v křišťálově čistém horském jezeře či řece. Severská chůze se speciálními nordic walking holemi je vhodná pro všechny věkové kategorie během celého roku bez ohledu na úroveň kondice.

Dvojlůžkové apartmány/pokoje s polopenzí v ceně (večeře 3 chody), doprava mikrobusem, průvodce/lektor, pojištění (malá skupinka)

Program:

1. den: Svoz z Prahy do Českých Budějovic za příplatek, odjezd z Brna je v ceně. Odjezd je v časných ranních hodinách. Po příjezdu do Salcburska zažijeme aktivní odpoledne v malebné přírodě v okolí Sankt Martin am Tennengebirge, kde budeme i ubytováni. Možnost vysvětlení a oživení základní techniky nordic walking.

2. den: Dnešní nordic walking túra povede lesy a loukami na náhorní plošině Vorberg nedaleko známého lyžařského areálu v Ramsau. Během výšlapu na vrchol Rittisberg si užijeme panoramatické výhledy na jižní stěnu Dachsteinu a Schladmingské Taury. Odpolední relaxace v termálních lázních SPA Therme.

3. den: Dnes strávíme čas ve společnosti nádherných scenérií v blízkosti Sankt Martin. Dojdeme na vyhlídkový bod poblíž Karalmu ve výšce 1 450 m n. m. a necháme se unášet místními panoramaty a vynikajícími specialitami přímo z horských salaší. Odpoledne zajedeme k okouzlujícímu vodopádu Gollinger, který je lahůdkou pro oči i pro další smysly.

4. den: Dopoledne strávíme v téměř pohádkovém městě Hallstatt (UNESCO), kde se již před 7 000 lety těžila sůl. Prohlédneme si starobylé domky krčící se pod skálou. Domky jsou porostlé stromy a keři a některé jsou dokonce postaveny na zapuštěných kůlech v jezeře. Projdeme se starobylým centrem městečka, kolem jezera a také se můžeme plavit vyhlídkovou lodí po jezeře. Odpoledne vyjedeme mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu Postalm. Panoramatický 10 kilometrový okruh po horských salaších. Salcburská Postalm je největší souvislou horskou pastvinou Rakouska a druhou největší v Evropě.

5. den: Z horského střediska Werfenweng (902 m n. m.) vyjedeme lanovkou na vyhlídkový vrchol Bischlinghöhe (1 834 m n. m). Půjdeme nenáročnou vyhlídkovou cestou jižním úbočím Tennengebirge k horské chatě Dr. Heinrich-Hackel-Hütte (možnost občerstvení) a přes Wengerau zpět do Werfenwengu. Ve druhé polovině odpoledne odjezd do ČR, návrat do výchozích míst k půlnoci.

Program a podrobné informace: https://www.periscope.cz/zajezd/55SC/

Podrobnosti

Zahájení:
24. července
Ukončení:
28. července
Cena:
18.900 Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://periscope.cz

Místo konání

Sankt Martin am Tennengebirge
Sankt Martin am Tennengebirgee, + Google Mapa