Úvod > Cvičení > Rovnováha

Rovnováha

Umění rovnováhy má vliv na vaši stabilitu a to, jak se vaše tělo bude chovat na nerovném povrchu, když třeba zakopnete nebo nečekaně stoupnete na větší nerovnost. K tréninku rovnováhy vám pomohou tzv. balanční cviky, které aktivují svaly na celém těle včetně mozku.

Tréninkem rovnováhy docílíte, že svaly rychleji a kvalitněji zareagují v situacích, které by mohly končit pádem nebo např. podvrtnutím kotníku či jiným úrazem. Velmi vhodný je trénink rovnováhy při rekonvalescenci po úrazech či po operacích dolních končetin, při bolestech zad, při rekonvalescenci po neurologických onemocněních (např. cévní mozková příhoda atd.), ale také s postupujícím věkem, kdy se stabilita přirozeně postupně zhoršuje. Naši instruktoři umí s Nordic walking učinný trénink.

Rovnováha je schopnost udržovat vzpřímenou polohu těla. Při balančních cvičeních se učíme vnímat polohu a pohyb těla, a také udržovat rovnováhu, čímž předcházíme pádu. Na první pohled je houpavý či balanční pohyb jednoduchý a jednoúčelový, ale teprve při zapojení správných svalových skupin dosáhneme kýženého výsledku, tedy rovnováhy. Vyzkoušejte si to sami :-).

Rovnováha na jedné noze – 1

Rovnováha na jedné noze – 1

balanční a koordinační cvičení s holemi - nordic walking gym https://youtube.com/shorts/uAYPGYn7kSE?feature=share Katka Klimešová představuje rovnovážné a posilovací cvičení s nordic walking holemi - NWP inspiro. Balanční cvik s holemi s dynamickým posílením, stoj na...

Rovnováha na jedné noze – 2

Rovnováha na jedné noze – 2

balanční a koordinační cvičení s holemi - nordic walking gym https://youtube.com/shorts/h9hDrEij0s8?feature=share Katka Klimešová představuje rovnovážné a posilovací cvičení s nordic walking holemi - inspirace zvířaty - NWP inspiro. Spojení jednotlivých balančních...