PROGRAMY na míru pro vás

Nabízíme, co vše umíme a co společně můžeme zažít – víc než jen Nordic Walking

Máme v týmu instruktorů Nordic Walking Point skvělé, zkušené a nadšené lidi, odborníky a s mnohými dalšími spolupracujeme, umíme navázat spolupráci (třeba na vaše přání) externě. Najdete mezi námi krom instruktorů pohybových aktivit lektory všemožných dovedností, fyzioterapeuty, výživové poradce, kouče atd..

Snažíme se na sobě pracovat na všech rovinách – fyzické, psychické, duševní, v celém spektru potřeb člověka pro to, abychom se cítili v životě zdraví, silní, odolní, plni energie a elánu do života. Chceme žít bohatý život a proto se stále učíme nové dovednosti a udržujeme ty vyzkoušené, osvědčené. Hledáme jednoduché a fungující aktivity, přístupy, jak na to.

Zde Vám nabízíme naše osvědčené programy, které vám pomůžeme sestavit, aby naplnili vaše přání, cíle. Vyzkoušejte si některý z nich či jejich kombinaci.

Body – Fit

Programy s Nordic Walking, které otevírají cestu do životní kondice.

Nordic walking je jednoduchá a funkční pohybová aktivita vycházející z přirozené chůze (chůze po dvou). A právě přidáním umného odrazu z holí (hl. funkce holí Nordic Walking – mění celý pohybový stereotyp v nový pohyb), který nás napřímí, rozhýbe, zapojí většinu svalů těla (zpevní, posílí) a dodá přirozené chůzi novou rychlost, ji tak posouvá na rovinu tréninku.

Vše zaleží na tom, kdo jsme a co chceme. S holemi můžeme jen zvolna chodit a dýchat čerstvý vzduch v přírodě, používat je ke cvičení – na protažení, posílení, rovnováhu, koordinaci, zábavu, což nám udělá vždy dobře nebo kombinovat s během (sportovní rovina – nesmírně efektivní pro rozvoj kondice) nebo sdílet čas s blízkými, přáteli, kolegy tzv. „walking & talking“.

Krátké programy (v rámci několika hodin, jednoho dne)

 • Know-how (1,5-2 h): hole – technika – principy Nordic Walking s krátkou trasou (cca 1,5-2 km kolečkem) v okolí.
 • Go (2-3 h): know-how + delší trasa (cca 3-6 km dle terénu), kdy čas přináší kvalitu.
 • Discovery (3-5 h): Go + objevná trasa s geniem loci místa a časem na hovory.
 • Nordic walker (7 h): cílený program pro naučení se nejen technice NW, ale také řadě cvičení (na protažení, posílení, rovnováhu, cvičení ve dvojicích, skupině, technická cvičení a cvičení s inspirací) + otevření tématu „okénka“ aktivního a produktivního života.

Posilující programy (dlouhodobý efekt větší)

 • Refresh (3 h nebo 7 h): navázání a prohloubení některého z „krátkých“ programů.
 • Kondice (cca 1,5 h / 8 lekcí, či dle přání) dlouhodobý efekt pro život.

Výběrové programy (např. na 1/2 den, den, dva dny, víkendové) na zadané téma:

 • Relax and walk: základní zaškolení v NW a vedená trasa, zastávky, cíle pro vlastní hovory, čas pro sebe.
 • Meet up: společenské outdoorové seznámení se v pohybu s přidanou hodnotou nové dovednosti. Vhodné pro seznámení se lidí (týmů, kolektivů), kteří se neformálně neznají.
 • Fun & discovery: objevné výlety s pohodovým a společenským programem. Hole – cvičení – hry -výzvy – objevy.
 • Kick out: nastartovaní se do aktivity, pohybu.
 • Good stress: intenzita, odolnost, rovnováha.

U všech programů mohou být zařazeny další aktivity z naší nabídky i mimo ní (na vaše přání), které dokážeme zajistit.

Více informací k programům od našich instruktorů Nordic Walking

Programy s instruktory Nordic Walking Point

Instruktor je jedním z klíčů k efektivnímu pochopení principů a fungování Nordic Walking (je to nový pohyb) s esencí inspirace cvičení a motivací k aktivnímu životu.

Skvělý instruktor vás dokáže navíc nadchnout k nekonečné chuti se hýbat a aktivně žít.

Námi proškolený instruktor Nordic Walking vám dokáže nabídnout pestrou škálu cvičení, jak se jednoduše a efektivně naučit techniku chůze s holemi, abyste z toho měli radost.

Budete se umět z holí odrazit, udržíte napřímené tělo, naučíte se chápat princip zapojení trupu a středu (core) těla, principy zapojení svalů břicha, budete vědět, co dělají horní končetiny, ruce, kam holi zapíchnout a jak a kde se z ní odrazit a co dělají v této koordinaci dolní končetiny, jakou roli hrají nohy a jak je to s délkou kroku.

Co víc vám naši instruktoři můžou přinést

 • Novou pohybovou aktivitu představenou, novým způsobem – metodicky a hravě tak, že se budete dobře bavit a ucítíte efekty na svém těle.
 • Nordic Walking na míru vzhledem k vaší kondici i zdravotnímu stavu a dodají impulzy pro rozvoj či výzvy, které vás posunou.
 • Citlivé zpětné vazby, korekce v technice a doporučí cviky pro nápravu, které vás budou bavit.
 • Naučí řadu cvičení s holemi na protažení, posílení, rovnováhu, zábavně ve dvojicích či skupině (outdoor posilovna).
 • Dokáží odpovědět na otázky ohledně aktivního života a motivovat vás k práci na sobě.

Pozor! Instruktor Vás může pro Nordic Walking, Running, Gym nadchnout. Neb mít pro něco zápal, vášeň, cítit radost, znamená se k tomu vracet a to je hodnota pravidelnosti, efektu dobrého návyku, co má výsledky, které na sobě ucítíte. Tak bud’te ve střehu a zkuste to – nás to chytlo a rádi se podělíme.

Přínosy Nordic Walking

Kondice = zdraví

Nordic Walking vede do přírody, ven z města, vesnice, urban – člověka vytvořeném. Venku v přírodě se můžete nadechnout, vyvětrat hlavu – přijít na jiné myšlenky, protáhnout a posílit tělo, pěstovat kondici. To vše posiluje imunitu – zdraví. Dobrý důvod pravidelně chodit ven.

Nordic je radost v pohybu

Je to příjemná pohybová aktivita, kterou může vykonávat každý, začátečník i výkonnostní sportovec v jakémkoli věku.

Lze ji doporučit lidem s nízkou kondicí či vyšší tělesnou hmotností i lidem s různými tělesnými omezeními.

Jedná se o pohybovou aktivitu – chůzi, při které dochází k obnovení přirozené koordinace pohybu nohou a paží kombinované s posílením svalstva díky odrazu z holí.

Venku v přírodě.

Jaké jsou přínosy Nordic Walking?

Vzniká dobrý návyk – chuť chodit, chodit ven, chodit pravidelně, chodit všude (ve městě i do přírody), objevovat stezky za svými humny a blízké okolí, kde žijeme (či okolo chalupy, míst, kde trávíme volný čas). Můžeme objevit radost z chůze, pohybu venku v přírodě, poznat nové aktivní lidi.

Zdravotní přínosy Nordic Walking  –  má pozitivní vliv na pohybový aparát, šetří ho a posiluje. Např. :

 • přispívá ke správnému držení těla
 • uvolnění páteře
 • posílení hlubokých, zádových a mezilopatkových svalů
 • odlehčení nosných kloubů
 • posílení trupu, břicha, paží (tvorba svalů a zpevnění nám dá zdravá záda)
 • zvyšuje srdeční i plicní kapacitu
 • ladí hladiny hromonů
 • odbourává stres a přináší dobrou náladu

Více ke zdravotním přínosům, zde.

Speciální lehké sportovní hole pro Nordic Walking přináší „lehkost bytí “ v pohybu a odrazu z nich a další možnosti využití také ve cvičeních – pro posilování, protahování, rovnováhu, koordinaci, zapojení druhých lidí do cvičení i zábavy = nejlepší posilovna pod sluncem = Free Outdoor Gym. Ochutnejte pozitivně nabíjející svižnou severskou chůzi a cvičení s holemi jako kondiční aktivitu!

Rozpumpujte své srdce, zahřejte a posilte svaly, vyvětrejte mysl a zasaďte si zdravý návyk k pravidelnému pohybu venku, v přírodě.

Máme zkušenosti jak to funguje. Můžete si nás vyzkoušet. Námi proškolené a certifikované instruktory najdete pod značkou Nordic Walking Point.

V našem týmu máme zakladatele Nordic Walking v ČR, Mgr. Miroslava Miru, který vede síť instruktorů Nordic Walking Point. Ve spolupráci tak můžeme připravit program vám na míru, kdekoliv v ČR (SK, světě:).

 

Body – Therapy

Programy našich fyzioterapeutů pro vaše zdraví – funkčně a prakticky.

Stejně tak, jako fyzioterapeut dokáže okořenit nordic walking svým odborným přístupem, tak i my díky svým instruktorům – fyzioterapeutům můžeme okořenit své programy pro vás a nabídnout vám více než jen čistou chůzi s holemi. Program Body – Therapy je založen právě na terapeutických technikách  našich jednotlivých instruktorů – fyzioterapeutů.

Vybrali jsme pro vás několik samostatných programů, kde se dozvíte vše o vlivu pohybu na naše tělo, tipy jak kompenzovat sedavé zaměstnání, fyziologii páteře v kostce, vhodné protahovací a posilovací cviky pro jednotlivé pracovní skupiny, cvičení na zdravá záda, zapojení core v práci i venku, cviky do kanceláře, ergonomii pracoviště aj.

Programy

 • Well-being: funkční (sed – stoj – pohyb) – informace, které vás podrží (v každodenním provozu : ).
 • Mini exercises: cvičení na chvíli – jednoduchá cvičení, která vás napřímí, zpevní, uvolní, protáhnou. Každodenní cvičební „svačinky“, kdykoliv a kdekoliv. Po nich budete cítit energie v těle.
 • Perfect foot: vše co naše chodidla potřebují, aby nás dobře a dlouho nesla po světě.
 • Strong core: jak nastavit a udržet silný střed těla.
 • To office: rady a tipy pro (pře)žití v kanceláři.
 • Body stretch: cviky, které dělají tělu dobře v každém věku.
 • School of back: propracovaný instruktážní systém, který učí optimalizaci pohybu v nejrůznějších zátěžových situacích. Jak forma prevence tak pomůže těm, co opakovaně trpí bolestí zad a chtějí se vyvarovat zhoršení. Ergonomie v praxi.

Tyto programy jsou ideální pro firemní zdravé dny, zdravotní benefity vašich zaměstnanců, zpestření pracovních školení a teambuildingů. Umíme vám nakombinovat program přímo na míru, dle vašich požadavků a možností. 

Více informací k programům od našich fyzioterapeutů

Programy s instruktory – fyzioterapeuty Nordic Walking Point

Tak jako je instruktor jedním z klíčů k efektivnímu pochopení principů a fungování Nordic Walking, fyzioterapeut ho posouvá ještě dál za hranice běžné chůze a přináší rady a tipy, jak efektivněji ale zároveň šetrněji pracovat se svým tělem.

Mnoho našich instruktorů – fyzioterapeutů má svou vlastní praxi, někteří z nich byli také hosty v televizních a rozhlasových pořadech, mají zkušenosti s aktivní účastí na konferencích a předáváním informací široké veřejnosti.

Náš instruktor – fyzioterapeut vám dokáže nabídnout pestrou škálu přednášek a workshopu na téma zdraví, pohyb, kompenzace sedavého zaměstnání, správný sed, cviky pro zdravá záda, péče a cviky pro naše chodidla a mnoho dalšího.

 

Co víc vám naši fyzioterapeuti mohou přinést:

 • svou odbornost k vám domů, do kanceláře, do běžného života
 • Nordic walking a cvičení na míru vzhledem k vaší kondici i zdravotnímu stavu a dodají impulzy pro rozvoj či výzvy, které vás posunou vpřed
 • nepřeberné množství tematických přednášek, prezentací a workshopů ze zdravotně pohybového hlediska
 • mini kurzy nad rámec Nordic Walking
 • pravidelné cvičení pro udržení kondice
Přínosy fyzioterapeutů

Nordic walking je jednoduchá a funkční pohybová aktivita, vycházející z přirozené chůze. Proto není divu, že nadchnula nejednoho fyzioterapeuta, který si díky ní rozšířil portfolio svých terapeutických a pohybových technik. Tím vzniklo dokonalé spojení instruktor – fyzioterapeut, které přináší do zdánlivě obyčejné chůze s holemi úplně jiný vhled a možnosti. Instruktor – fyzioterapeut přináší do Nordic walking své poznatky z léčebné praxe, což se projevuje na nových postupech v učení samotné techniky chůze a nových variacích v protahování a posilování svalů na těle.

  Body – Mind

   Programy na základě finského konceptu seberozvoje a sebepéče – Lesní mysli.

  Lesní mysl je jednoduchý způsob, jak si dopřát zastavení, odpočinek, dobití baterek a zároveň cvičení Lesní mysli, která jsou krátká, jednoduchá, nefyzického charakteru, poskytují prostor pro rozmyšlení podstatného v životě, objevování skrytého potenciálu a toho dobrého, co máme jak v sobě tak okolo sebe. Vychází z posledních vědeckých výzkumů vlivu přírody na fyzické a duševní zdraví, autorkou je Finka Sirpa Arvonen a k nám ji přinesla a pracuje s ní Mgr. Martina Holcová spolu s ostatními instruktory Lesní mysli. Lesní mysl má tři kořeny a dá se pracovat v rámci nabízených programů se všemi dohromady nebo s kombinací. Důležité je si na začátku zodpovědět, co člověk potřebuje, jaké je jeho přání.

  Tři kořeny Lesní mysli (2 hodiny): ochutnávka cvičení ze všech kořenů Lesní mysli – ztišení a dočerpání energie (mindfulness) + umění hledat v sobě a okolo to dobré (pozitivní psychologie) + odvaha klást si otázky a hledat na ně odpovědi (life koučing). 

  Tematická Lesní mysl ( 2-4 hodiny): výběr z následujících témat Lesní mysli dle vašeho rozhodnutí:

  • Práce se změnou
  • Práce s cílem
  • Práce se stresem
  • Wellbeing
  • Umění relaxace
  • Práce s potenciálem
  • Probuzení smyslů a soustředění
  • Tvořivost
  • Lesní nabíječka 
  • Lesní lázeň
  • Odolnost

  Zalesněná mysl (minimálně 3krát 2 hodiny): opakovaný program, který umožní naučit se celou škálu cvičení Lesní mysli a osvojit si tak nástroje vedoucí k odolnosti a životní rovnováze.

  Indoor Lesní mysl (do 1 hodiny): prezentace Lesní mysli a jednoduché tipy, jak si dopřát více přírody v každodenním životě. 

  Cvičení jsou inspirovaná mindfulness (bytí tady a teď, úžas nad obyčejně opomíjeným, radost z každé chvíle), pozitivní psychologií (vděčnost, vnímání darů v sobě i okolo, jedinečnost každého člověka) a koučingem (prostor pro přemýšlení o různých životních krocích, rozhodnutích a volbách, nových úhlech pohledu). Vše vedoucí k tréninku životní rovnováhy. 

  Ke cvičením můžete získat 36 karet, které si můžete odnést a sami si dále cvičit.

  Cvičení jsou přenositelná z lesa do každodenního života a vytváří rezervoár toho dobrého pro náročnější období. Zvládne je každý a tréninkem vás obohatí. 

  Více informací k programům Lesní mysli

  Lesní mysl je finský koncept seberozvoje a sebepéče, který nám pomáhá k udržení životní rovnováhy. Vychází z posledních výzkumů přírody a jejího vlivu na zdraví a psychiku člověka. Je dobrým nástrojem péče o zdraví fyzické, emoční a duševní. Zároveň umožňuje trénink odolnosti a je prevencí syndromu vyhoření.

  Cvičení Lesní mysli 

  Lesní mysl je založená na krátkých jednoduchých cvičeních nefyzického charakteru zaměřených na trénování dovedností, jako například schopnost se ztišit, odpočinout si, dočerpat sílu, zbystřit smysly, více a plněji vnímat sebe, svoje tělo i vše okolo. 

  Rozvíjí také umění hledat a nacházet v sobě i okolo to dobré, dovednost nadhledu a odvahu klást si otázky a hledat na ně odpovědi. Vychází z předpokladu, že člověk svým vlastním přičiněním a každodenní snahou může proměňovat a utvářet sebe a svůj život.

  Cvičení jsou inspirovaná mindfulness (nové úhly pohledu, tady a teď, úžas nad obyčejně opomíjeným, radost z každé chvíle), pozitivní psychologií (vděčnost, vnímání darů v sobě i okolo, jedinečnost každého člověka) a koučingem (prostor pro přemýšlení o různých životních krocích, rozhodnutích a volbách). Vše vedoucí k tréninku životní rovnováhy.

  Cvičení jsou přenositelná z lesa do každodenního života a vytváří rezervoár toho dobrého pro náročnější období. Zvládne je každý a tréninkem vás obohatí.

  Výhody tréninku Lesní mysli
  • dává příležitost radovat se z přirozených vlivů přírody 
  • rozvíjí dovednost žití v přítomnosti
  • pomáhá se ztišit a relaxovat
  • dává myšlenkám prostor volně se toulat a osvěžit svoji mysl
  • pomáhá přemýšlet o různých stádiích života, volbách a rozhodnutích
  • prohlubuje pochopení sebe samého
  • pomáhá nasměrovat k seberozvoji a k vyjasnění cílů
  • činí zármutek, starosti a problémy lehčími
  • ulehčuje bolest a pomáhá ji přijmout a žít s ní
  • pomáhá rozpoznat vlastní myšlenky, emoce, očekávání a to, čemu věříme
  • vytváří pocit dostatečnosti, naděje a schopnosti
  • zmenšuje stres a pomáhá rozvinout dovednosti práce s časem
  • pomáhá se znovuobnovit po námaze
  • stará se o fyzičku a podporu zdraví
  • vede k radosti z přírody
  • vede k tomu se hýbat a trávit čas sám se sebou, s přáteli a blízkými lidmi

  V našem týmu máme zakladatelku Lesní mysli v ČR, Mgr. Martinu Holcovou, která vede síť instruktorů Lesní mysli. Ve spolupráci tak můžeme připravit program vám na míru, kdekoliv v ČR (SK, světě i anglickém jazyce :).

  Autorka knihy Lesní mysl (nakladatelství Eminent 2021) – Jak prohloubit léčivé účinky lesa a jednoduché tipy a cvičení pro zdraví.

   

   

  Body – Mix

  Kombinovaný program, který pokryje člověka komplexně a celistvě – sestavíme na vaše přání.

  Tyto programy Vám pomůžeme vybrat dle vašeho přání, zadání, cílů. Na základě výběru sestavíme tým odborníků, kteří program budou realizovat. Během programů Vám budeme k dispozici pro jakékoliv proměny, doplnění, konzultace. Plánování programů doporučujeme s předstihem.

  Programy můžou být krátké „ochutnávky“ 2-3h neboli singly z jednotlivých sfér programů (např. Know-how Nordic walking, Go, Discovery, Body-therapy: Mini excercise, To office, Stretch, Strong core,Perfect Foot, 3 kořeny Lesní mysli atd.), přes půl denní (4h) a denní (6-8h) zdravé bloky až po dvou čí vícedenní tématické akce. Dny akce dle dohody.

  Kombinované programy vám dají komplexnější užitek pro člověka.

  • Body-fit-therapy: kombinace Body-therapy a Nordic Walking.
  • Body-mix: kombinace Body-therapy, Nordic Walking a Lesní mysli.
  • Long happy run: dlouhodá spolupráce s vybranými tématy (většinou opakovaní 8-10týdnů v různých cyklech roku př. jaro/podzim), hodnotné informace a trénink dovedností pro aktivní životní styl, každodenní užitek a radost ze života i práce.
  • Relax & fun: funkční kombinace programů dle vašeho zadání.
  • Free & open: něco zkusíme a na základě dobré zkušenosti rozvineme.

  Ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme vytvořit program pro vás.

  Mgr. Miroslav Mira za tým lektorů

  Telefon: 775 709 079
  E-mail: info@nordicwalkingpoint.cz

  Poptat program na míru

  Program
  O jaké oblasti máte zájem?

  Cena programu bude vytvořena na základě vaší objednávky.