Jan Grznár

Nadšený instruktor nordic walking na Vysočině
Jan Grznár profil
Místo působení
Jihlavsko

Datum certifikace
 
Kontaktní telefon

Kontaktní e-mail

Profily na sociálních sítích
Baví mě inspirovat lidi ke zdravému pohybu

Já a Nordic Walking

Jmenuji se Jan Grznár. Nordic walking point na Vysočině má svůj domov v Brtnici.nordic walking vysočina
Nadšeným vyznavačem nordic walking jsem se stal před několika lety. Začalo to stoupnutím na váhu po vánočních svátcích, zablokovanými zády a bolestmi kolen, ale i touhou vyčistit si hlavu. Hůlky na nordic walking si mne získaly okamžitě. První kroky s nimi jsem nasměroval do lesa, kde jsem objevil, jak uzdravující pro tělo i duši je prostý přirozený pohyb – chůze. Pohyb umocněný na druhou (2 hůlkami) a podpořený krásou přírody na Vysočině.
Na roli instruktora kondiční chůze nordic walking jsem připravoval pod vedením hybatele Miroslava Miry. Nejdříve na individuální lekci, pak na celodenním kurzu a vše vyvrcholilo certifikovaným instruktorským kurzem v létě 2021 zakončeným závěrečnou zkouškou. Více informací o mně se dovíte na nw-vysocina.cz.
Osvojit si správnou techniku nordic walking pomáhám na Vysočině zájemcům především v Jihlavě, domovské Brtnici a jejich blízkém okolí.

Nordic walking Vysočina protahovací cvičení

Protahovací cvičení nordic walking v Jihlavě

Pořádám

Co vás čeká na typické lekci?  Především pohyb na čerstvém vzduchu! Nejdříve se rozcvičíme, abychom připravili naše těla na sportovní výkon a vyrazíme na vycházku. Během vycházky si budeme postupně osvojovat jednotlivé části správné techniky nordic walking. Budeme se soustředit na práci s holemi (odraz z poutka, uvolnění ruky, odraz za tělem), určitě neopomeneme správné držení těla, uvolněný a koordinovaný pohyb ramen v protirotaci s pánví. Zahrajeme si také zábavné hry s holemi a po návratu si důkladně protáhneme jednotlivé svalové skupiny připravíme je tak na regeneraci.

A jaké jsou hlavní benefity severské chůze?

  • Napřímí – upravuje držení těla. Díky optimálnímu zapojení svalů celého těla dochází k posílaní svalů břicha, zad, hýždí, hrudníku, paží i nohou. Hole nás narovnávají.
  • Rozhýbe – zlepší pohyblivost páteře, kloubů a odlehčí celému tělu. Velkým přínosem je symetričnost. Proto je také nordic walking vhodný jako kompenzační aktivita k jednostranným sportům.
  • Zpevní – formuje tělo (zvýší se podíl svalů na celkové hmotnosti na úkor tuků). Pomůže získat tělu sílu, vytrvalost a celkovou pružnost.
  • Uklidní – má příznivý vliv na psychiku nejen díky pohybu v lese, přírodě, ale také díky střídavému zapojení všech končetin.

Prostě vyjít ven do přírody, lesa, nadechnout se a nechat odpočinout svým smyslům, být sám se sebou nebo si zatrénovat s přáteli. Pečovat o svou kondici těla i mysli a přitom si užívat času v nejlepší posilovně na světě – v přírodě.

Neváhejte se naučit správnou techniku nordic walking na Vysočině. Jsem tu pro vás!

Jan Grznár, Nordic walking Vysočina

Kalendář akcí instruktora
Žádné nadcházející události akce.