Trasy na nordic walking > Forest Walking Park Brno - Přehrada

Forest Walking Park Brno - Přehrada

Délka trasy: 15km, převýšení: Je to síť stezek, můžeš si vybrat.

Autor trasy:
mira

V parku se nachází 21 stanovišť s orientační mapkou ukazující vaši polohu, cestu mezi nimi si zvolte dle chuti, času, nároků.
Jižní část směřující k Bystrci je pozvolnější, určená zejména pro začínající nordic walkery, běžce, chodce (vhodné i pro rodiny s dětmi).
Severní část se vyznačuje větším převýšením, prudšími výstupy, sestupy i méně upravenými stezkami, které ocení zkušenější nordic walkeři, běžci či chodci.
Tato síť tras pro nordic walking je pilotní projet v ČR (otevřeno 2019), ve spolupráci Mgr. Miroslava Miry a Lesů ČR, na břehu Brněnské přehrady v rámci Lesnického parku Podkomorské lesy. Jde o modelový příklad skloubení trvale udržitelného lesnického hospodaření s funkcemi tradiční rekreační oblasti moravské metropole, města Brna. Park v rámci podpory aktivního pobytu v lese zhotovil podnik Lesy České republiky a nazván byl Forest Walking Park.

Vlastnosti trasy Forest Walking Park Brno - Přehrada

Terén
Lesní stezky - paráda.
Značení
Vlastní značení.
Vhodné pro
Každého, kdo se chce hýbat v přírodě, lese a rozumí této hodnotě. Pro procházku i trénink.

Výškový profil trasy

Praktické informace

Celková délka značených cest je 15 kilometrů. Specifikem parku je, že si návštěvník může volit trasy podle svého uvážení. Stezky mezi orientačními stanovišti jsou přehledně vyznačeny. Kromě asfaltové lesní cesty od Rakovecké hájenky směrem k Ríšově studánce jsou všechny trasy vedeny lesními cestami a pěšinkami. Tato cesta dělí park na dvě poloviny. Jižní část nabízí trasy pozvolnější a schůdnější vhodné pro začátečníky. Pokročilí se mohou vydat do severní části, kde jsou cesty méně upravené s větším převýšením.

Podkomorské lesy jsou jak dělané pro cvičení Lesní mysli, tak si karty s cvičeními jistě vezměte sebou.

Pro pohyb v parku platí stejné zásady jako každém lese. Doporučujeme pohybovat se po vyznačených trasách, nehlučet, brát ohled na ostatní návštěvníky, neodhazovat odpadkya uvědomovat si, že park je také domovem volně žijící zvěře.

Když se vám síť stezek pro nordic walking (skvěle funguje i pro běžce, pěší) bude líbit napište nám: info@nordicwalkingpoint.cz budeme rádi za zpětnou vazbu. Také umíme na přání takový park navrhnout a zrealizovat. Ozvěte se pokud máte zájem.

Zajímavosti na trase

Trasy vedou členitými lesy, které se liší stářím, dřevinnou skladbou a pěstebními zásahy. Během jediné vycházky uvidíte porosty od čerstvě založených po mýtní a bude vnímat práci lesníků in natura. Na hranicích parku jsou umístěny tři informační cedule, na stezkách bylo zbudováno pět zastávek věnovaných různým funkcím lesa. Kromě toho zde nachází cvičební prvek „Golem“ pro outdoor gym – posilování, protažení (u hl. vstupu 1, U křivé borovice ze sídliště Kamechy), vyhlídková plošina – rozhledna Chvalovka či zrenovovaná studánka Betelná.

Fotogalerie z trasy